KONST / Litografier / Färglitografi 15652005
nr 1565 2005
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 24/260, daterad -73. Färglitografi, bildmått: 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
400 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:37:39
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm